Pereiti prie turinio

Jėzaus istoriškumas


Rekomenduojami pranešimai

Prireikė tokio dalyko. Ar yra oficialiai istorikų bendruomenės pripažintas Jėzaus istoriškumas. Ieškojau, bet vienur rašo vienaip, kitur - kitaip, o man reikia ne atskirų asmenų nuomonės, bet apskritai visos bendruomenės pripažinimo arba nepripažinimo. Taigi, gal kas žino?

 

Dėkui.

 

P.S. Linksmų švenčių. :D

Redagavo Friday
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai aišku, kad yra. Jėzus - istorinė asmenybė, nes jo gyvenimą aprašo Naujasis Testamentas. Be to, jeigu neklįstu, tai buvo rasta ir vieta, ar kažkas panašaus, kur galėjo gyventi Jėzus.

Redagavo Fantom
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tik trys iš dešimties garsesnių Jėzaus laikų amžininkų savo veikaluose aprašė Kristų... Ir tai žodis "Christus" reiškia "pateptasis",taigi tai neįrodo,jog buvo rašoma konkrečiai apie Jėzų Kristų Nazarietį.

 

Man atrodo,jog testamentai yra laikomi pirminiais istorijos šaltiniais (kaip ir Biblija).

 

Čia mano nuomonė dvejopa,pats tokia "mitine" būtybe netikėjau ir netikėsiu,bet vistik apie jį rašoma kur kas daugiau nei apie kitus. Beje ir filmas "Zeitgeist" dar labiau sutvirtino mano nuomonę.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasak Biblijos, Kristus buvęs labai garsus žmogus. Tačiau iš visų garsiausių to meto istorikų, jį aprašo vienintelis Flavijus veikale Testimonium Flavianum. Kodėl apie jį kalbėjo vienintelis istorikas, jei jis buvo toks garsus? Jei to nepakanka, iki šiol šio veikalo tikroviškumas yra labai ginčytinas.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

juras skiriancio ir prisilietimu gydancio mesijo aisku, kad nebuvo. :D bet manau, kad buvo kazkoks zmogus, palikes, mokantiems rasyti, ispudi. :D o dievas ar yra ar ne, tai cia kiekvieno reikalas. tiketi, i dieva, kaip i kaledu seneli, manau yra kvaila. bet jeigu kas tiki, tegul.. man asmeniskai netrukdo ir nesistengiu itikinti kitu, kad dievo nera. esu 100% tikras, kad dievo nera ir nera rojaus ir pragaro(turiu omeny toki poziuri, kad "nedaryk blogai, nes pateksi i pragara"). o del religijos, tai religija manau nera blogas dalykas, tiksliau, tai turbut pats geriausias dalykas, kuri yra sugalvojes zmogus. savo laikotarpiu religija suformavo nauja zmogu, aplauze kampus, nustate ribas tarp blogai ir gerai.. religija netgi sakyciau yra tam tikra valdymo forma. visai neblogai veikianti valdymo forma :D ooops, issipleciau jau cia :D tai tuo ir baigsiu turbut :D

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...